V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Vianoce v Číne

Vianoce sa v Číne príliš neoslavuje. Ani vianočné zvyky neexistujú. Obdobie, ktoré v Česku patria vianočným sviatkom, to sú v Číne bežné pracovné dni.


Aj keď v Pekingu v niektorých veľkých obchodoch môžete vidieť Santa Clausa. Ale ten je tam kvôli západným turistom. Prostí Číňania o tomto sviatku nevedia. Existujú dve skupiny ľudí, ktorých sa Vianoce nejako dotýkajú. Sú to čínski kresťania, ktorí chodia do kostola na vianočné omšu a tiež niektorí vysokoškoláci sa snažia dodržiavať západnej sviatky. Posielajú si navzájom vianočné priania.


Niektorí Číňania na Vianoce osvetľujú svoje domy papierovými lampióny, ktoré v menších verziách vešia aj na stromčeky (vedľa papierových reťazí a ozdôb). Podobne ako v Amerike rozvěšují čínskej deti po dome ponožky a očakávajú príchod Santa Clausa, ktorému hovoria Dun Che Lao Ren - Vianočný starec.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Súhlasím