V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Silvestrovské oslavy (Silvester)

Konajú vždy posledný deň v roku - 31. decembra. Často predstavujú veľmi veselú a bujarú oslavu. Pretože nejde o štátom uznaný sviatok (z pohľadu kalendára ide vlastne o bežný "všedný deň") prebiehajú tieto oslavy vlastne len na podklade miestnych zvyklostí a dlhodobo zaužívaných tradícií často veľmi neformálnym spôsobom. Meno získali podľa sv. Silvestra I., ktorého sviatok oslavuje tento deň Katolícka cirkev.

 

Veľmi často sa oslavuje v spoločnosti ďalších ľudí na rôznych večierkoch, v reštauráciách, kluboch aj na uliciach a námestiach, tieto oslavy môžu trvať niekedy až do skorých ranných hodín. Obvykle sa tu vo zvýšenej miere konzumuje alkohol a spoločne sa odpočítavajú posledné minúty starého roka. Nový rok sa víta prípitkom šampanským vínom alebo sektom.

 

O polnoci sa odpaľujú ohňostroje a iná zábavná pyrotechnika. Mnoho ľudí však tieto oslavy stále prežíva aj v súkromí buďto doma, alebo u príbuzných či priateľov, časť populácie tieto oslavy prežíva počas viacdenných rekreačných pobytov v zahraničí, na horách alebo v rekreačných chatách a chalupách.

 

V rozhlasu a v televízii zvyčajne vysielajú komédie a rôzne špeciálne zábavné silvestrovské relácie viacmenej estrádne povahy, často aj staršieho dáta.

 

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Súhlasím