V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Než zaznie zvony

TÉMA TÝŽDŇA - Svadba je jednoznačne vstup do nového života s človekom, na ktorom vám najviac záleží a ktorého milujete. Nie je tomu tak však vo všetkých svetových kultúrach. Svadba je zložená z tradičných rituálov a zvykov, niektoré sú dokonca predpísané aj zákonom. Žena je označvána ako nevesta a muž je ženíchom. V niektorých krajinách sa vyskytujú prípady, keď k svadbe dochádza s cudzincami za odplatu, za účelom rýchleho získania trvalého pobytu.

Štát je potom nútený vykonávať reštriktívne opatrenia, zvyčajne sprísnenie podmienok oddanie takého páru.

U svadby v slovenských podmienkach je nutné rozlišovať cirkevný sobáš a sobáš civilné, ktorých platnosť nebývali vždy úplne rovnocenné.

Doklady potrebné k svadbe

Svadba vás bude stáť veľa behania a vybavovanie, ale výsledok väčšinou stojí za to. Pri sobáši slovenských štátnych občanov: občianske preukazy snúbencov, rodné listy, doklad o štátnom občianstve (nahrádza OP), výpis z evidencie obyvateľov o osobnom stave (nahrádza OP), právoplatný rozsudok o rozvode predchádzajúceho manželstva (ak je snúbenec rozvedený), úmrtný list manžela (ak je snúbenec ovdovený), právoplatné rozhodnutie súdu o zrušení partnerstva, alebo úmrtný list zosnulého partnera (ak ide o snúbenca, ktorý už v partnerstve žíl), rodné listy spoločných detí (ak majú snúbenci také), rodné listy detí nevesty (ak otec týchto detí nie je známy)

Beriete si cudzinca?

Ak je jeden zo snúbencov cudzinec budete potrebovať viac dokladov, aby ste mohli uzavrieť manželstvo. Civilné sobáše dvoch čechov sú zadarmo, ale v prípade, že si beriete cudzinca, budete musieť trchu priplatiť. Nezabudnite, že budete potrebovať aj povolenie na pobyt vašej drahej polovičky.

Svadobné relikvie

Tradičné svadba sa dnes nezaobíde bez snubných prsteňom, svadobných oznámení, svadobných šiat, poriadnej hostine a pochopiteľne dokonalé svadobné cesty. Nezabudnite na fotografa, prípadne kameramana, aby ste si svoje okamihy šťastia mohli aj po niekoľkých rokoch pripomenúť. Ak chcete do svojho jedinečného životného okamihu veľa investovať a chcete prežiť dokonalú svadbu, na ktorú sa dlho nezabudne, zverte svoje plány do rúk profesionálov. V prípade svadobných agentúr sa nemôžete pomýliť.

Barbora Benešová
Článok prevzatý z www.prahanoviny.cz

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Súhlasím