V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Ako vybrať svadobné oznámenie

Prvotný výber svadobného oznámenia záleží na tom, či sa chcete držať tradičného štýlu bielych oznámení s holubičkami, prstienkami a ružičkami alebo popustíte uzdu fantázii a vyberiete si nejaké menej či viac netradičné.

 

Moderné prúdy designu svadobných oznámení, ktoré pomaly dorážajú do našich krajín, znovu objavili kúzlo prírodných materiálov, ako sú štruktúrované papiere (štruktúra podobná ručne robenému papieru), ručne robené papiere, mašličky z lyka či iných prírodných šnúrok. Tí, ktorí nie sú priaznivcami tohto rustikálneho štýlu, si môžu vybrať oznámenie s kvetinovými motívmi, panáčikmi a zvieratkami, rôznofarebnými mašličkami z rovnakých materiálov používaných ku kvetinovej väzbe alebo so stále obľúbenejším pergamenovým papierom. A pre tých, ktorí ku svadbe pristupujú s vtipom alebo sa chcú za každú cenu odlíšiť, je kategória oznámení s humorne ladenými motívmi. Dátum svadby môže mať tiež vplyv na výber oznámenia – pre svadby v období jari či leta kvetinové motívy, pre jesenné a zimné skôr bielu klasiku.

 

Nesmieme ešte zabudnúť na stále rozšírenú kategóriu domácej výroby "Urob si sám", kde je všetko dovolené a tomu väčšinou zodpovedá aj výsledok, nehľadiac na časovú a finančnú náročnosť (drahé listy ručného papiera, dokrčené kusy z atramentovej tlačiarne), ktoré koľkokrát pokazí radosť z vlastnej tvorivosti. A pre úplnú úplnosť musíme doplniť i svadobné oznámenie generácie digitálneho emailového veku, ktoré sú málo dôstojné svadobnému okamihu, ale ... "Časy sa menia. Bob Dylan". Naďalej preto budeme hovoriť o svadobných oznámeniach z ponuky firiem venujúcich sa týmto produktom profesionálne.

 

Svadba je výnimočná udalosť, býva jedným z najkrajších dní v živote človeka, a preto je vo väčšine prípadov finančne nákladná. Preto kľúčovým kritériom pre výber svadobných oznámení je, koľko vám z celého rozpočtu na svadbu zostalo na tie drobnosti medzi, ktoré patria aj svadobné oznámenia.

 

Cena jedného svadobného oznámenia sa na Slovensku pohybuje medzi 0,41 € až 1,84 € , ak počítame ceny výrobcov a väčšiny predajcov, ktorí si nepridávajú nehorázne marže. Pokiaľ si chcete rovno nechať na oznámenie vytlačiť svadobný text, musíte ešte k cene oznámenia pripočítať cenu za návrh, predtlačovú prípravu, eventuálne štočok (cca 4,09-12,26 € jednorázovo) a cenu za tlač (do 0,41 €/ks). Takže konečná čiastka vytlačeného oznámenia je 0,61-2,25 € za kus podľa zložitosti oznámenia, použitých materiálov a množstva ozdobenia (zlatotlač, razenie, perleťová tlač, ozdobné výseky, mašličky, atď.). Ku svadobnému oznámeniu ešte máte možnosť si vybrať ďalšie z doplnkových tlačív - pozvánky ku stolu, menovky na stôl, svadobné menu, u ktorých použitý motív a papier by mal byť zhodný so svadobným oznámením.

 

Na svadobné oznámenie (resp. pozvánku) patrí svadobný text, ak si s ním neviete poradiť, profesionáli Vám určite poradia, alebo sa môžete nechať inšpirovať oznámeniami, ktoré ste dostali od svojich priateľov. Rovnako ako u oznámení, tak aj textov sa musíte rozhodnúť, či zvolíte nejaký klasický s klasickým mottom, nad ktorým babičky a prababičky uronia slzu, alebo si vyberiete/vymyslíte niečo odvážnejšie, neobvyklé a budete veriť, že babičky sú veľmi chápavé. Pokiaľ premýšľate nad druhom písma (fontom), vedzte, že na klasické oznámenia sa hodia klasické fonty, tj. písané, viac či menej ozdobné (Kastler, Lucia, Shelley Allegro) a k modernejším oznámeniam písma moderné. Rovnako ako typ písma, tak aj farba písma by sa mala hodiť k oznámeniu, tak aj k svadobnej kytici, svadobným šatom a doplnkom, pokiaľ pôjdete v dokonalosti až tak do hĺbky. Všeobecne platí, že metalické farby (zlatá, strieborná a kovovo lesklé) sú vzhľadom k použitiu inej technológie tlače máličko drahšie.

 

Teraz už viete všetko potrebné a môžete začať vyberať. Ale pozor!!! Objednajte si svadobné oznámenia najlepšie 6 alebo 7 týždňov pred svadbou, pretože ich výroba trvá týždeň až mesiac. Aby ste mali dostatok času ich rozoslať či osobne odovzdať rodine, priateľom a známym, a oni mali dostatok času robiť si voľno na Váš svadobný deň.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Súhlasím