V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Advent

Advent je obdobie štyroch týždňov, kedy sa ľudia pripravujú na príchod Vianoc. Keďže slovo advent pochádza z latinského adventus, alebo ak príchod, doslova Advent znamená čakanie na zrodenie Ježiša Krista.

Štyri nedele rodinnej pohody

Doba adventu je spojená so zapaľovaním sviečok každú nedeľu, s rodinnou pohodou a detským ujídáním adventných kalendárov. Pokojnejšie období okolo Vianoc nám môže pripomenúť štýl života, ktorý praktizovali naši dávni predkovia. V túto dobu by sme si mali uvedomiť, že Vianoce sú hlavne rodinnou záležitosťou a príležitostí na stretávanie s najbližšími a odpočinku.

Pôstne fialová a radostná ružová symbolizujú farby Adventu

Nedeľa prvý, adventné, nastane 1. decembra a býva označovaná ako železná. Rodiny zapaľujú prvú svietnik na svojom adventnom venci. Druhá nedeľa je bronzová, ďalej pokračujú strieborná a zlatá. Farba, ktorá je spojená s adventom, je temne fialová. Znamená pôstne farbu. Naznačuje, že ľudia by sa nemali prejedať. Iba tretí nedele, ktorá tento rok pripadá na 15. decembra, a ktorá je symbolicky na zvaná Gaudete, je viazaná s farbou ružovou. Táto farba predstavuje radosť, že sa narodenie Pána už priblížilo. Koniec adventu je pripísaný západu slnka na Štedrý deň.

Adventný kalendár

Ktoré dieťa by ho nemalo. Radosť robí deťom hlavne to, že sa každý deň môžu tešiť na jedno čokoládové políčko. Adventný kalendár má 24 dní a slúžia na odpočítavanie dní adventu zostávajúcich do Štedrého dňa.

Adventný veniec

Má v Európe dávnu tradíciu, používaný bol ešte pred príchodom Kresťanstvo. Je to veniec z vetvičiek z ihličnanov, ozdobený štyrmi sviecami. Svietniky a zelená farba symbolizovali protiklad k nevľúdnemu a studenému počasiu . Kruhový tvar venca je spojený s Božou večnosťou a jednotou. Zeleň s životom, nezničiteľnosťou a stálosťou.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Súhlasím